Přejít na menu

(Foto) blog nejen Olšanský

Správa článků

Vyhledávání Vyhledávání
pátek 20. listopadu 2015

A Ivanova hlava se zlověstně houpe v ledovém větru...

středa 28. října 2015

Zabíjačka Ivana

Ivan je už konečně v mražáku a jeho zabíjačka zaměstnala všechny lidi i zvířata v našem hospodářství.

Na sedmý pokus už to vyšlo. Loni Ivana od zabíjačky zachránilo to že byl takové chcípák, podruhý letos v červencu nedostatek místa v mražáku, potřetí v září vyhlídky na uchovnění, počtvrtý už v říjnu propršené týden, popáty a pošestý akci zrušil Řezňa... Sice se naučil otvírat západku od branky, ale utýct už nestihl a nakonec se v nedělu 25. října dočkal...

Řezňa letos přišel ještě za světla a večer že spěchá na kšeft, takže se moc nezdržel a hlavně ani nepil. Museli jsme si tak dát posmrťáčka s mámou, zatímco Řezňa Ivanovi domlouval, aby se na zemi necukal, když má hlavu už na stole. 

Druhé den holky porcovaly maso, já šel zakopat pajšl a roznýst výslužky po dědině. Barák smrděl lojem z vývaruRafa vylízal ze země krev a pak se přežral masem a hned nám to samozřejmě musel vyhodit na koberec. Lilitka se ládovala venku s vařeným hřebetem až si u toho chrochtala, sýkorky budou mít lůj na zimu (musíme si je předcházet po tom našem dehtovým masakru). A oveny vypadají po smrti tyrana spokojeně. Pokud jim teda neukazuju jeho hlavu, to je při pohledu z očí do očí hned chytá panika.

Takže konečně už se Ivan chladí v mražáku a část voní v troubě. Zbývá už jen vyčinit kůžu v zákvasu. Tolik príma aktivit díky jednomu beranovi!

Komentáře

mira

První dny jsem s hlavou strašil ostatní ovce, ale teď už visí na třešni (aby k ní nemohl pes), rychleji se to prej "očistí" než v té zemi. Loni jsem dvě lebky věšel v lese, ale někdo mně je asi ukradl:)

Vojta Oram

Co plánujete s jeho hlavou? Byla by z toho pěkná lebka :) Stačilo by ji dát někde k mraveništi nebo zakopat, oni už se o to červíci a mravenci postarají. A nebo znám jednu kamarádku, která se tomu věnuje, ale ta to dělá víceméně stejným způsobem.

pátek 2. října 2015

Pavoučí muž

Dnešní hororový okamžiky v hokně: džunglí prosvítá pavoučí muž a Michal se před ním krčí za noťasem.