Přejít na menu

2. sezóna

Druhá sezóna Raketového poháru - o léta do podzimu 2016.

Konečná tabulka druhé sezóny

 

Squash

Závěrečný turnaj druhé sezóny byl poznamenán omluvenkama. Historicky nejnižší účast je tedy jen pět účastníků. Oproti předpokladům na turnaj totiž přišlo o devět lidí míň než mělo a hlavně chyběl Kif, který vedl sezónu o 80 bodů před Mirem, takže Mira jej v případě svého triumfu nebo druhého místa mohl ještě předběhnout.

Na pátou jsme došli se Šimonem a Tomem Doh. jen my tři a já hned rušil rezervace, což šlo bohužel jen částečně. Tom to hrál poprvý, tak měl aspoň prostor na rozehrání se. Po půl šesté došla Klárka a před šestou i Mike, tentokrát sám.

První zápas sehrál Šimon s Mirou a oproti rozehrávkám, kde byl Mira marnej, vyhrál díky servisu proti Šimonovi první set. Ve druhém setu došlo k epické destrukci Šimonovy rakety - při podání mu vylítla z ruky, práskla o zeď a prohla se ve dvou dimenzích. Šimon ji rovnal nohou, ale s takovým šišoidem se nedalo dál hrát, takže si musel vypůjčit jinou na baru a s pak už prohrál i druhý set.

Další zápasy probíhaly téměř hladce podle papírových předpokladů: Tomáš Doh. se squash učil a prohrál se všema, ale pobral aspoň dva pivní body. Klárce vrátil porážku z minula tentokrát abstinující Šimon.
Mike porazil jasně všechny a vyhrál tak skupinu před Mirem.

Na finále se Mira připravil ostrou dvacetiminutovou hrou nanečisto s Klárkou, při které se rozehrál se ze zvědavosti půjčenou tvrdou raketou. Díky ní pak pak držel ve finále s Mikem krok, v prvním setu měl setbol a druhý dokonce vyhrál. Ve třetím setu ale Mike žádné překvapení nepřipustil a radoval se z vítězství v turnaji.

Mirovi to ale radost nezkazilo, protože podle odhadů mu mělo druhé místo v turnaji stačit na celkový truimf v sezóně. V šatně jsme pak zadali výsledky do počítače (vychytané automatické přepočítávání fascinovalo zúčastněné programátory) a vypadl z toho následující výsledek: 312 bodů pro Kifa, 311 pro Miru = o bod vyhrál Kif! Nízká účast totiž rozhodla o malém bodovém zisku za druhé místo - kdyby přišel ještě jeden člověk, tak by to bylo Mirovi bývalo stačilo (měl by za druhé místo 82 místo 78 bodů).

Mira si v záchvatu hrůzy rval vlasy, že nevypil během turnaje ještě další škopky a nezajistil si tak výhru aspoň pivníma bodama. Šimon vymýšlel, jaké nové pravidlo by mohl Mira vymyslet, aby to stejně vyhrál... Nakonec jsme šli do vedlejší paluše a Mira svůj smutek jenom zapil, takže nezbývá než pogratulovat vítězi druhého ročníku - Kifovi!

Triumfu Kif dosáhl na sportovním poli a nikoli škopkama (o bod víc měl totiž i za čistě sportovní výsledky bez ohledu na škopky) a hlavně vyhrál i přes neúčast na squashovém turnaji. Dva ze tří sportů v sezóně suverénně vyhrál (badec a tenis) a ve třetím byl ve finále. Ať žije král!

P.S. Hospoda se z jednoho škopku protáhla tak, že nejmenovaný zúčastněný vývojář se pak doma ze spaní vyznával své polovičce: ,,Miluju ty tvoje SQL dumpy!"

 
 

Finále: Mike - Mira 2:1 (12:10, 8:11, 11:4)

Tenis

 
 
 

Pinec

 
 

Badminton