Přejít na menu

1. sezóna

Historicky první sezóna raketového poháru - od podzima 2015 do jara 2016.

 

4. turnaj: Squash

 

 
 
 

Play-off

Semifinále: Mike - Petr Kr. 11:1, 11:6, Tom od Mika - Mira 11:7, 9:11, 11:6
O 3. místo: Mira - Petr Kr. 11:5, 12:10
Finále: Tom od Mika - Mike 2:0 na sety

3. turnaj: Tenis

 

O celkovém pořadí na 5.-8. vzhledem k nedohrané skupině o umístění musely rozhodnout zápasy ze základních skupin. Soňa, Křéča a Šimon v nich měli po jednom vyhraném zápasu, ale Soňa měla navíc ještě výhru nad Šimonem v jediném zápase skupiny o umístění. Kdyby Křéča odehrál taky jeden zápas ve skupině o umístění, tak mohl mít teoreticky taky druhou výhru, ale pak by o pořadí rozhodl vzájemný zápas a ten by byl stejně ve prospěch Soňi, takže té náleží páté celkové místo. Křéča a Šimon mají tedy stejně bodů (1) a vzájemně se neutkali, takže Křéču na šesté místo posouvá až lepší skóre (Křéča 14:17, Šimon 14:19).

Na termínu třetího turnaje jsme se nemohli dlouho domluvit, protože bylo obtížné najít v pracovní den dva volné kurty zaráz - po zvažování víkendových termínů jsme nakonec odhlasovali pátek 29. ledna na Morendě. Tentokrát se nezúčastnila Lucka s Mikem (váleli šunky v Karibiku) a Špízek (proháněl šunky v NMnM), ale kompenzoval to “nováček” Petr.

Minule na pincu sháněl v sekáči hadry Šimon, tentokrát zjistil v práci že nemá sportovní oblečení Mira. Ve dvou sekáčích se mu s kraťasama vysmáli, ale zachránil to trenér Pepa, který mu pak v hale půjčil svoje reprezentační gatě.

Po dalších úvodních komplikacích - s pozdním odchodem z práce (měsíční mínus Šimona), s hledáním té správné haly (holky) a s parkováním (Tom parkoval až u Seznamu) jsme se začali rozehrávat na betonu, došli jsme pro škopky naproti do zahulené kuželny a po sedmé začali losovat. Až hod mincí rozhodl o tom, že budeme hrát na dvě skupiny, což se ukázalo jako jediná schůdná možnost - kdybysme hráli každý s každým, tak bysme tam byli tak do tří do rána...

Losování dopadlo podobně jako v badecu - skupina A byla skupinou smrti s velkou koncentrací favoritů. Petr v ní bez problémů vyřídil všechny, ale Křéča, Soňa a Mira shodně jeden vzájemný zápas prohráli a druhý vyhráli. Soňa se po úvodním debaklu rozehrála a v největším dramatu turnaje přetlačila Křéču 7:6 (7:5 v tiebreaku) a napínavý byl taky souboj Křéča - Mira. Tam vedl Křéča 4:1, když se trefil při hře míčkem do oka. Po krátké pauze a vymývání oka ztratil vedení, ale Mira už obrat nedokonal a prohrál si četnýma trojchybama servis, takže po prohře 4:6 propadal do deprese z vyřazení a Křéča hned rozehrál semifinále s Tomem. Vedle na kurtu hrající Petr se ale divil proč hraje Křéča, když podle skóre postupuje Mira… takže z deprese byla euforie a Mira vběhl na zpátky na vedlejší kurt přerušit semifinále a místo Křéči je sám rozehrál s Tomem...

Ve skupině B si počínal Tomáš stejně suverénně jako Petr v Áčku - všechny porazil hlavně díky dělovém servisu. O druhém postupujícím rozhodl hned první zápas Klárky se Šimonem, který Klárka vyhrála 6:3. Iris se pak ještě snažila zdramatiovat skupinu tím, že se dotáhla na Klárku ze stavu 0:5 na 3:5, ale Klárka to pak dopodávala na konečných 3:6.

Semifinále nebyla nijak dramatická a ze zápasu o bronz Tomáš vzhledem k blížící se půlnoci odstoupil a jel domů. Klárka se tak radovala po dvou bramborových medailích ze třetího místa.

Ze zápasů o umístění se odehrál jen jeden, kterým si Soňa upevnila proti Šimonovi páté místo. Pak už se většina hráčů odebrala na rozjezd a na finále Petr - Mira tak zůstal jediný divák - Šimon. Hráči si drželi do stavu 4:4 servis a pak jediný Petrův brejk díky třem parádním lobům rozhodl o jeho zaslouženém vítězství 6:4.

O půlnoci jsme si ještě dali chvilku nohec s tenisákem, abysme se na noc pořádně fyzicky zničili, a pak jsme šli dočerpat nové síly do hospody naproti a pak ještě do štatlu...

V celkovém pořadí se před Klárku a Soňu vyšvihl Mira, ale náskok 18 bodů slibuje drama do posledního turnaje ve squashi...

 
 
 

Play-off

Semifinále: Petr Kr. - Klárka 6:3, Tom - Mira 3:6
O 3. místo: Klárka vyhrála na Tomem kontumačně (šel dom)
Finále: Petr Kr. - Mira 6:4

2. turnaj: Pinec

 

Druhý turnaj jsme odehráli na Táborské. Místo Tomáše přišel Šimon - původně dát si jenom škopek a podívat se jak nám to jde, protože pinec neumí. Hra ho ale chytla natolik, že si zajel koupit do blízkého sekáče za 50 ká sportovní tričko a kraťasy (čímž si vysloužil přezdívku Pan gatě) a doplnil náš počet zase na devět.
Odehráli jsme základní skupinu každý s každým kromě Mika - ten totiž souběžně s náma hrál na vedlejších stolech brněnskou ligu Brest, takže jsme ho automaticky nasadili z prvního místa do semifinále. Tam porazil Soňu a ve finále pak Miru a připsal si suverénní vítězství.
Klárka skončila stejně jako minule bramborová - tentokrát prohrála v odvetě za zápas ze skupiny se Soňou a ta si tak bronzem upevnila celkové vedení v poháru.
Druhá půlka tabulky byla hodně vyrovnaná a ti poslední zatoužili vylepšit svoje umístění v dodatečných zápasech. S vypitými pivy ale výkonost i motivace hrát klesala a nakonec se musela celá skupina skrečovat:)

 

Play-off

Semifinále: Mike - Soňa 3:1, Mira - Klárka 3:0
O 3. místo: Soňa - Klárka 3:2
Finále: Mike - Mira 4:0

1. turnaj: Badminton

 

Badmintonový turnaj v Jundrově krásně ukázal kdo tenhe sport umí - a kdo jenom lítá s pálkou a čumí.

Tři největší favoriti - Soňa, Křéča a Iris - se potkali hned ve skupině a nepostupem na to doplatila Iris. A taky na to dojel Tomáš, který od nich dostal tři výklepy a před jediným hratelným zápasem s Mikem musel odejít, čímž zpečetil své poslední místo.

Semifinále ukázalo sílu skupiny A, když Křéča i Soňa suverénně postoupili přes Miru, resp. Klárku. V souboji o bronz pak na Klárčina krátká podání vyzrál Mira a vrátil jí tak porážku ze skupiny.

Finále Soňa - Křéča nabídlo dvojí drama - vyrovnaný souboj o vítězství a taky extra motivaci Soňi, která musela v sedm odejít a nestihla by tak dohrát případný třetí set. Oba aktéři lítali vzuchem a nakonec vítězství v prvním turnaji urvala Soňa. Přišla, všecky vyklepla, vyfotila se a hned zase zmizela...


  Jméno Body do poháru Průběžné pořadí
1. Soňa 110 1.
2. Křéča 89 2.
3. Mira 78 3.
4. Klárka 66 4.
5. Iris 55 5.
6. Mike 44 6.
7. Lucka 33 7.
8. Špízek 21 8.
9. Tom 10 9.
Sk. A Křéča Soňa Iris Tom Mike Body
Křéča   2:0 2:0 2:0 2:0 4
Soňa 0:2   2:0 2:0 2:0 3
Iris 0:2 0:2   2:0 2:0 2
Tom 0:2 0:2 0:2   - 0
Mike 0:2 0:2 0:2 -   0
Sk. B Klárka Mira Špízek Lucka Body
Klárka   2:0 2:0 2:0 3
Mira 0:2   2:0 2:0 2
Špízek 0:2 0:2   2:0 1
Lucka 0:2 0:2 0:2   0
O umístění Iris Mike Lucka Špízek Body
Iris   2:0 2:0 2:1 3
Mike 0:2   2:0 2:0 2
Lucka 0:2 0:2   2:0 1
Špízek 1:2 0:2 0:2   0

Play-off

Semifinále: Křéča - Mira 2:0, Soňa - Klárka 2:0
O 3. místo: Mira - Klárka 2:0
Finále: Soňa - Křéča 2:0

O co vůbec jde?

  • cílem je zahrát si čtyři turnaje pokaždé v jiném raketovém sportu
  • pořadí sportů bude badminton, ping-pong, tenis a squash
  • rád bych aby mezi turnaji byly rozestupy 2-3 týdny
  • body ze všech turnajů budeme sčítat a na celkového vítěze čeká nehynoucí sláva a velká sladká cena!
  • nemusíte se zúčastnit všech turnajů, ale budete za to lehce penalizováni v celkovém žebříčku
  • bude to počítám v podobně pohodovým tempu, jako se odehrávaly Vánoční turnaje v pincu (https://youtu.be/BpuNVJgD0WQ), takže se vůbec nebojte, pokud nějakej ze sportů neumíte