Přejít na menu

6. sezóna

Po čtyřleté pauze (covid a mimina) jsme v roce 2023 odehráli šestou sezónu v plné parádě! Vítězem se suverénně stal *Mike*, který vyhrál dva turnaje (tenis a squash) a na pincu skončil druhý.

Konečná tabulka šesté sezóny

 

Squash v Ivanovicích

Poprvé v historii Raketopoháru jsme odložili turnaj - kvůli nemocem jsme squash posunuli o tři týdny a díky tomu měl rekordní účast (9 lidí) - tolik lidí na squash došlo jen na první ročník! Turnaj proběhl v hale v Ivanovicích, protože na původní termín nikde jinde nebylo volno a po zrušení jsem tam už měl *kredity*. Hala dobrá, jenom pivo neměli točený pivo...

Vítěz letošního turnaje byl už docela jasný - Mikovi stačilo nebýt poslední - což moc nehrozilo, když squash je jeden z jeho nejlepších sportů a jednou už ho vyhrál. Naopak jsme měli jednu debutantku - Kristýna hrála squash poprvé v životě, byla z něho docela zděšená, ale v zápasech se postupně zlepšovala a každý druhý set měla lepší než první.

Turnaj jsme odehráli ve dvou skupinách, došlo jen k jednomu neobvyklému výsledku: porážka Miry od Špízka poprvé v historii turnaje. Mira měl ale o/vý-mluvu - natažené lýtko ze včerejšího běhu za blonďatou běžkyní na cyklostezce :)

Skupiny odsýpaly rychle, a tak jsme se domluvili že ještě odehrajeme v play-off čtvrtfinále. To jsme taky stihli, ale nedohráli semifinále, protože po sedmé hodině, do které jsme měli rezervaci, už kurty volný nebyly - jiní hráči si je last minute dobookovali a pořadatele nenapadlo to zkontrolovat (veřejně se kaju a příště budu chytřejší;-)). Byli jsme z toho všichni zaskočení, takže Káďa s Mikem o dva míčky nedohráli ani první semifinále a Mira ani nedopil druhý pivo...

Při hodinové pauze, ve které jsme čekali na volný kurt, se semifinalisté udržovali v tempu při pincu na stole vedle kurtů. Jediný Káďa už spěchal domů, takže Klárka se po prohře v semifinále mohla radovat z kontumačního bronzu! Ve finále pak tak dlouhém hraní úplně došly síly mírnému favoritovi Zdendovi a tak se z vítězství (druhého v sezóně i druhého historicky ze squashe) mohl radovat mohl radovat Mike!

 

 

 

 

 

Čtvrtfinále: Zdenda - Kristýna 2:0 (6,4), Káďa - Mira 2:0 (7,8), Klárka - Špízek 2:1, Radek - Mike 0:2
Semifinále: Zdenda - Klárka 2:0 (6,7), Káďa - Mike 0:2
Finále: Mike - Zdenda 2:0

Zápas o 3. místo byl kontumační pro Klárku, protože Káďa šel domů. O pořadí neúspěšných čtvrtfinalistů rozhodoval počet výher (Špízek 2, Mira a Radek 1, Kristy 0), dál pak mezi Mirem a Radkem (kteří spolu nehráli) poměr setů za celý turnaj (25% vyhraných oba), poměr míčů nebyl plně evidovaný, lepší poměr zápasů ve prospěch Miry (25% vs 20%).

Tenis

Tenis jsme stihli na konci léta na antuce na Morendě. Třicet stupňů ve stínu a vůbec žádnej stín a v tom jsme lítali tři hodiny po kurtu... Na začátku delší rozehrávání a já jsem ještě hledal stín pro svoje tři dcery, který se účastnily poprvé turnaje - zatím jako divačky. Vzhledem k nižšímu počtu účastníků jsme odehráli jen jednu skupinu a vítězem se stal neporažený Mike. V tabulce se seřadili chlapi a za nima dámy a k žádným překvapením nedošlo, oddřený roky na kurtu byly znát :) Hráli jsme do tmy a před osmou jsme se ještě přesunuli vedle do bowlingové hospody na kombajnérku a pivo.

 

 

Pinec

V tuřanské orlovně jsme se ve vedru sešli na druhý turnaj sezóny. Kristýna už měla tentokrát raketu na správný sport, ale pro změnu zapomněla boty, takže odehrála turnaj v bačkorách :) Po úvodním rozlosování na zahrádce hospody (se sarkastickou paní výčepní) jsme měli pro sebe tři stoly v orlovně a narozdíl od minule neomezeně času :)

 

Turnaj nepřinesl žádná velká překvapení, dva bývalí ligoví hráči dominovali, jediný set urval Ondrovi Radek v semifinále. Zato boje o poslední příčky byly dost vyrovnané a napínavé, třeba půlhodinový souboj o poslední místo :)

Dohrávali jsme skoro o půl deváté a tentokrát jsme nezapomněli ani na hromadnou fotku. Fotku bot a Kristýniných bačkůrek jsme zvládli, ale vítěz byl zrovna ve sprše, takže jsme ho tam naháněli a štelovali se na fotku s vítězem ve sprše. Fotografka Týnka nám ale přitom zákeřně zdrhla (opět potvrdila svoje umění se dokonale vypařit), takže jsme se pak fotili "jenom" na pódiu orlovny.

Posezení na zahrádce bylo tentokrát jen krátké a nad limonádou, pak už se v dálce hnala bouřka a rozehnala nás domů.

 

 

 

 

 

 

 

Zápas o 9. místo: Zdenda - Barča 3:0
Čtvrtfinále: Káďa - Ivča 3:0, Radek - Kristy 3:0, Mike - Mira 3:0, Klárka - Ondra 0:3
Semifinále: Káďa - Mike 0:3, Radek - Ondra 1:3
Finále: Mike - Ondra 0:3

O 3. místo: Káďa - Radek 3:0

 

Badminton

Po covidové pauze a odpadnutím tradičních účastníků kvůli miminům jsme na tenhle turnaj čekali čtyři roky :). Postupně se mě ale čím dál víc lidí vyptávalo kdy to zase rozjedem, tak jsem slíbil že zorganizuju další ročník. Půl roku jsem to ještě odsouval kvůli zimnímu pobytu na Tenerife a pak to zas vypadalo z hlasování že nikdo nedojde... až jsme se nakonec koncem května 2023 sešli ve dvanácti lidech - i se čtyřma nováčkama.

Turnaj byl výjimečný hlavně selháním pořadatele, protože jsme nedohráli ani finále. Club Classic zavíral totiž už v 7 a ne v 8, jak jsem si nevím proč myslel. Zjistili jsme to až ve čtvrt na osm když jsem si šel pro další pivo a slečna na kase mě řekla, že už měli mít čtvrt hodiny zavřeno... a my teprve hráli čtvrtfinále! Naštěstí nás nechali hrát ještě pár minut, ale to finále jsme nestihli.

Kromě setkání po letech jsme měli i zmíněné čtyři nováčky - dva borci Zdenda a Ondra okupovali čelo turnaje, dokonce Zdenda sesadil z trůnu Soňu!. Naopak holky Kristýna a Evča usilovně do poslední chvíle trénovaly tenis, protože si popletly pořadí sportů, takže zůstaly u dna tabulky a těší se na odvety v tenisu.

Průběh skupiny A byl docela jednoznačný, na Ondru nikdo kromě Radka neměl. Mike se postupně zlepšoval, Evča sahala často po bodech, ale marně. Radek dorazil kvůli bagru až v šest, takže odehrál všechny svoje zápasy bez přestávky, ale nijak se to na jeho výsledcích nepodepsalo a kromě Ondry porazil všechny.

Skupina B byla mnohem napínavější. Vyhrál ji Zdenda po velkém boji se Soňou - jak se později ukázalo, tak to byl vrchol turnaje. Za nimi se s přehledem usadil na třetí pozici Káďa. Další tři hráči - Špízek, Ivča, Kristýna - se porazili navzájem, takže o celkovém pořadí a hlavně o posledním postupujícím rozhodovala až minitabulka a nejtěsnější skóre míčků.

Play-off mělo jednoznačný průběh, jen s výjimkou Káďi, který nedal ve ČF kůži zadarmo Radkovi. Oba nejsilnější hráčí ze skupiny B - Zdenda a Soňa - se probojovali do finále. K vrcholu turnaje ale nedošlo a tak si budeme muset na jejich další měření sil počkat až na další ročník...

Po vyhnání z kurtů nás ještě půlka zamířila na nedaleký stánek u řeky. Tam jsme zhodnotili jak nám ubývají síly, podrbali o tom jak se kdo s kým zná a zavzpomínali na covid a pak i na devadesátky... ;-)

 

 

 

(O pořadí postupujících rozhodovala mezi Špízkem, Ivčou a Kristýnou minitabulka vzájemných zápasů, kde všichni měli 1 vítězství, poměr setů 2:2 a skóre míčků 38:35, 35:32, 32:38. Tím odpadla Týna a na vzájemný zápas postoupil ze zbylé dvojice Špízek.)

"Nejlepší skupina o umístění": Kristýna - Klárka 2:1 (víc se odehrát nestihlo; do tabulky této skupiny se počítaly i vzájemné zápasy ze základní skupiny, tzn. Klárka-Evča a Ivča-Kristýna)

Čtvrtfinále: Ondra - Špízek 2:0 (5,6), Radek - Káďa 2:1, Mike - Soňa 0:2 (4,1), Mira - Zdenda 0:2 (4,4)
Semifinále: Ondra - Soňa 0:2 (8,7), Radek - Zdenda 0:2 (5,9)
Finále: (nebylo)

Poznámky k pořadí: Kvůli neodehranému finále vyhrál Zdenda díky více získaným výhrám v turnaji. O umístění vypadnutých čtvrtnalistů rozhodovaly podle pravidel také počty výher, případně poměr setů v turnaji. Nejsložitější vyhodnocení bylo s poslední čtyřkou v "Nejlepší skupině útěchy": všichni v ní měli jednu výhru, ale rozhodl poměr setů: 2:0 pro Ivču, 3:2 pro Kristýnu, 2:3 pro Klárku a 0:2 pro Evu.

 

Průběžný žebříček za poslední čtyři turnaje